PRG/04 Cvičení P3

Cvičení P3: Interactive Fiction (odevzdat do 5. 11. 2013, 23:59:59 CET)
Napište primitivní verzi textové interaktivní hry typu IF (Interactive Fiction). Hra se odehrává v několika málo místnostech izolovaných od okolního světa, a její cíl může být velmi jednoduchý: např. utéct z takového „vězení“ (ale klidně i něco nápaditějšího). Input od uživatele nemusí být formou interpreteru (tj. příkazový řádek), postačí interaktivní menu, které se aktualizuje pro každou místnost a situaci. Inventář taky není podmínkou. Pro inspiraci se podívejte na výbornou IF hry Anchorhead, kterou si můžete zahrát online zde.

Příklad: byt s jedním pokojem, předsíní, kuchyní a toaletou. Postava se probouzí na zvonění budíku a potřebuje se umýt, obléct a odejít z domu. Začne to třeba popisem spálny, pod nímž se vypíšou možnosti, které jsou pro tuto místnost v dané chvíli přístupny, např. podívat se na skříň, otevřít skříň (až po otevření skříně se objeví možnost obléct se), atp. Abychom do toho vnesli trochu drama, může mít nakonec problém najít klíče, takže vložíme do hry jednoduchý puzzle.

Nejdůležitější bod: fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>